Samsung LN22B360 LCD
ShoppingProduct Reviews
  • Author Amit Thard
  • Published July 25, 2009
  • Word count 341
The Samsung LN22B360 LCD, sized at 22" weighs about 11.2 pounds, with a width of 22", height of 15.1" and depth of 3". It has a dynamic contrast ration of 15000:1. Prices vary depending on where you shop for them but are typically within a small range. More importantly, the Samsung LN22B360 LCD will not break the bank. It is very reasonably priced considering its features and the fact that Samsung produces it.